TAKEUCHI TB014 uszczelka pod głowicę

W sprzedaży uszczelka pod głowicę do silnika ISUZU. Silnik pracuje w koparce TAKEUCHI TB 014.

Uszczelka głowicy do TAKEUCHI TB014 dostępna od ręki. Oferujemy także uszczelke miski olejowej, komplet uszczelek zawierający uszczelki kolektorów, uszczelke pokrywy zaworowej, zestaw uszczelek i inne uszczelki.

Obsługujemy modele koparki TAKEUCHI TB014 takie jak: TAKEUCHI TB014A, TAKEUCHI TB014S.W razie pytań zadzwoń lub napisz maila.

Wyznaczenie ścisłe rozkładu naprężeń jest zadaniem niełatwym w teorii sprężystości. Rozwiązania przybliżone rozpatrzymy poniżej po teorii zginania, albowiem siła tnąca T nie pojawia się w ogóle w przekroju bez jednoczesnego działania momentu zginającego M. Atoli w praktyce mamy często do czynienia z obciążeniem sworzni i nitów takim, że w ich przekrojach okrągłych grają, na pozór przynajmniej, rolę dominującą naprężenia „tnące”, tj. naprężenia styczne uwarunkowane siłą tnącą. Dlatego konstruktorzy wykonują obliczenie wytrzymałościowe takich części przy założeniu najprostszym, że średnia wartość naprężeń stycznych, określona ilorazem siły tnącej T przez pole przekroju (gdzie d oznacza średnicę sworznia lub nitu), ma być nie większa od wartości uznanej przez praktykę za dopuszczalną na podstawie doświadczeń wykonywanych z takimi połączeniami przez ich stopniowe obciążenie aż do zniszczenia. Gdy w doświadczeniach tych obrano części łączone o wymiarach takich, aby zniszczeniu ulegały przede wszystkim sworznie, względnie trzony nitów przy różnych grubościach d znaleziono, że obciążenie niszczące jest mniej więcej proporcjonalne do Ścinanie i skręcanie belek pola przekroju narażonego na siłę tnącą. Samo zniszczenie zaś przedstawia się na pozór tak samo jak w zabiegu technologicznym cięcia nożycami, np. blach lub prętów metalowych. Z tego powodu praktycy mówią tak w jednym jak i w drugim przypadku o „ścinaniu“ i „wytrzymałości na ścinanie“. Tymczasem mamy tutaj do czynienia z dwoma zjawiskami mechanicznymi różniącymi się od siebie zasadniczo. Dlatego nazwiemy pierwsze ścinaniem stereomechanicznym, a drugie  ścinaniem technologicznym.