Isuzu 4HK1 termostat

W ofercie wszystkie wersje termostatów do silnika Isuzu 4HK1. Większość wersji termostatów do Isuzu 4HK1 mamy na miejscu. Skontaktuj się z nami, zamów termostat, a już następnego dnia zamontujesz go do swojego silnika.

Termostat Isuzu 4HK1 to jeden z ważniejszych elementów silnika odpowiadający za utrzymanie właściwej temperatury pracy silnika.

Podstawowe aplikacje tego modelu to m.in.:

  • Isuzu 4HK1X
  • Isuzu 4HKIX

Najprostsze silniki dwusuwowe wyzyskujące skrzynię korbową jako dmuchawę, ze ślizgowymi łożyskami korbowymi, których zresztą już dziś prawie się nie buduje, wymagają odmiennego układu smarowania. Obiegowe smarowanie pod ciśnieniem jest nie do pomyślenia, gdyż wobec istnienia między skrzynią korbową i cylindrem przewodu przepłukującego, cała mgła olejowa wypływająca z panewek uległaby spaleniu, tak że po upływie kilku minut smarowanie zostałoby przerwane. Wprowadza się więc na zewnętrznej stronie wykorbienia pierścieniową rynnę o środku trochę przesuniętym w kierunku czopa korbowego. Najdalszy od osi obrotu punkt mimośrodowy pierścienia łączy się wierceniami z powierzchnią czopa. Olej, dawkowany przez smarownicę tłoczkową, dzięki działaniu siły odśrodkowej gromadzi się w sąsiedztwie wierceń i zostaje wepchnięty do łożyska korbowego, po czym, po wypłynięciu, porwany powietrzem zasilającym cylinder, ulega w nim spaleniu.

Jeśli nie znaleźliście Państwo interesującej Was pozycji – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.