Isuzu 4BD1, 4BB1 – pierścienie tłokowe silnika

Pierścienie na tłoki silnika Isuzu 4BD1, 4BB1 dostępne od ręki w naszym sklepie. Dziś zamawiasz, jutro odbierasz od kuriera.

Pierścienie Isuzu 4BD1, 4BB1 dostępne są zarówno dla tłoków nominalnych, jak i nadwymiarowych.  Do pierścieni tłokowych Isuzu 4BD1, 4BB1 istnieje możliwość zamówienia również tłoków, a także wszystkich innych podzespołów.

Podstawowe aplikacje tego modelu to m.in.:

  • Isuzu 4BDIT
  • Isuzu 4BB1
  • Isuzu 4BDI
  • Isuzu 4BDI-T
  • Isuzu 4BD1PO-06

Niższa temperatura czynnika jest ze względu na napełnienie korzystna. Największą pozycją strat mechanicznych jest tarcie tłoka i pierścieni o gładź, które przede wszystkim zależy od lepkości oleju pokrywającego cienką warstewką ścianki cylindra. Ścianki te są chłodzone, od intensywności więc ich chłodzenia zależy temperatura oleju i związana z tym ściśle — jego lepkość. Pomiary wykazały, że w średniobieżnych silnikach ZS o długich tłokach strata mocy przy zbyt intensywnym chłodzeniu ścianek cylindra może wynieść nawet do 8% Ne. Zbilansowanie powyższego rozważania wykazuje, że lepiej ze względu na uzyskanie mocy trzymać silnik „gorący”. Najmniej wyraźnie przedstawia się sprawa w szybkobieżnych silnikach IZ, w których względnie mniejszy zysk sprawności mechanicznej „gorącego” silnika, wobec stosowania tłoków z wybraniami o małych powierzchniach przylegania, jest praktycznie równoważony zyskiem „zimnego” silnika pod postacią poprawy współczynnika napełnienia.

W naszej ofercie posiadamy wszystkie części do silników Isuzu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.