HITACHI ZX 370 części silnika

Mamy do zaoferowania wszystkie części zamienne do silnika ISUZU występującego w koparkach HITACHI ZX370. Dostępność większości części silnikowych na miejscu. Wysyłamy części  tego samego dnia kurierem.

Obsługujemy modele tj. HITACHI ZX370MTH.

koparka HITACHI ZX 370 części silnika

W razie pytań skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Wrzeciono tokarki TUS-230, jest ułożyskowane na łożysku ślizgowym i na łożyskach tocznych. Siły poprzeczne są przejmowane przez przednie łożysko ślizgowe i tylne łożysko wałeczkowo-walcowe. Siłę osiową przejmują dwa kulkowe łożyska wzdłużne, wbudowane przy łożysku ślizgowym. Podczas toczenia w kierunku wrzeciennika siłę osiową przejmuje przednie łożysko wzdłużne. Natomiast podczas toczenia w kierunku od wrzeciennika do konika siłę osiową przejmuje tylne łożysko wzdłużne.

Po dłuższej pracy tokarki powstaje luz pomiędzy wrzecionem VI a tuleją 5 wskutek jej zużywania się. Dla usunięcia luzu odkręca się nakrętki 1 i śrubę rozpierającą 4, której czop jest wprowadzony w szczelinę wzdłużnie przeciętej tulei 5. Następnie dokonuje się regulacji łożyska przez odkręcanie nakrętki 3 i dokręcanie nakrętki 2. Po dokręceniu nakrętki 2 o V12 obrotu sprawdza się, czy luz został usunięty i czy nie nastąpiło zakleszczenie wrzeciona. W razie zakleszczenia wrzeciona należy nieco odkręcić nakrętkę 2 i dokręcić nakrętkę 3. Po regulacji łożyska dokręca się nakrętki 1, zwracając uwagę na luz osiowy w łożyskach wzdłużnych.