HITACHI ZX 200 części silnika

Mamy do zaoferowania wszystkie części zamienne do silnika ISUZU występującego w koparkach HITACHI ZX200. Dostępność większości części silnikowych na miejscu. Wysyłamy części  tego samego dnia kurierem.

Obsługujemy modele tj. HITACHI ZX200(LC), HITACHI ZX200(LC)-E.

koparka HITACHI ZX 200 części silnika

W razie pytań skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Stopniowa i bezstopniowa regulacja prędkości obrotowej wrzeciona. Przez prędkość obrotową wrzeciona rozumie się liczbę jego obrotów na minutę. Prędkość obrotowa, na którą nastawia się wrzeciono tokarki, zależy od średnicy przedmiotu toczonego oraz od szybkości skrawania. Ponieważ w obróbce na tokarce stosuje się różne szybkości skrawania v (zależnie od materiału obrabianego, rodzaju i materiału narzędzia), a powierzchnia obrabiana może mieć różne średnice, dlatego wrzeciono tokarki powinno się dać nastawić na różne prędkości obrotowe. Liczba prędkości obrotowych wrzeciona tokarki zależy w głównej mierze od jej przeznaczenia, od. zakresu jej zastosowania.

Tokarki ogólnego przeznaczenia (uniwersalne) mają dużą liczbę prędkości obrotowych wrzeciona, natomiast tokarki specjalne mają jedną lub co najwyżej kilka prędkości obrotowych wrzeciona. Najlepsze wykorzystanie tokarki ogólnego przeznaczenia jest zapewnione, jeżeli pomiędzy największą a najmniejszą prędkością obrotową osiągalna jest każda dowolna prędkość obrotowa wrzeciona. Odpowiada to bezstopniowej, ciągłej regulacji prędkości obrotowej wrzeciona. Najczęściej jednak stosowane są napędy z regulacją stopniową, przy której osiąga się tylko kilka lub kilkanaście prędkości obrotowych pomiędzy największą a najmniejszą prędkością obrotową wrzeciona. Zastosowanie regulacji stopniowej w szerszym zakresie niż regulacji bezstopniowej uzasadnione jest przede wszystkim niższym kosztem przekładni stopniowych oraz niektórymi ich właściwościami użytkowymi.