HITACHI ZX190 pompa wodna ISUZU

U nas zakupić możesz pompy wody do sinika ISUZU  stosowane w koparkach HITACHI ZX190. Pompa wody dostępna jest na miejscu. Mamy też do zaoferowania termostat do HITACHI ZX 190.

Obsługiwane przez nas modele koparki HITACHI ZX190 to: HITACHI ZX190W-3.

Niezależnie od kontroli stanu pompy wtryskowej na stole probierczym każdy element tłoczący pompy (zespół cylinderka i tłoczka) powinien być sprawdzony na szczelność. Szczelność elementów tłoczących można sprawdzać na specjalnych przyrządach, stanowiących przystawkę do próbnika wtryskiwaczy, lub orientacyjnie bezpośrednio w pompie za pomocą manometru. Szczelność elementu określa czas, w jakim ciśnienie spadnie w granicach określonych warunkami spadku ciśnienia z 30 na 10 MPa i nie powinien być  krótszy. Do kontroli wtryskiwaczy służą próbniki wyposażone w pompę i manometr. Za pomocą próbnika określa się takie parametry, jak ciśnienie wtrysku, jakość rozpylania, szczelność gniazda rozpylacza i części prowadzącej iglicę w gnieździe.

Po zamontowaniu pompy wtryskowej należy dokonać jej odpowietrzenia. Wykonuje się to na niepracującym silniku, używając ręcznej pompki zasilającej. W celu odpowietrzenia filtrów paliwa1należy zluzować wkręt powtarzający ą następnie tłoczyć paliwo za pomocą ręcznej pompki. Obecność pęcherzyków powietrza w paliwie świadczy o zapowietrzeniu. Gdy z gniazda wkręt wypływa paliwo bez śladów pęcherzy powietrza, filtr paliwa nie jest zapowietrzony. Następnie powtarza się pompę wtryskową. Podobnie jak poprzednio, należy zluźnić wkręty odpowietrzające pompy  wtryskowe, a następnie tłoczyć paliwo ręczną pompką. Jeżeli: podczas ruchów nie stwierdza się pęcherzyków powietrza w wypływającym paliwie, to należy uznać, że pompa została odpowietrzona.