HITACHI ZX 120 części silnika

Mamy do zaoferowania wszystkie części zamienne do silnika ISUZU występującego w koparkach HITACHI ZX120. Dostępność większości części silnikowych na miejscu. Wysyłamy części  tego samego dnia kurierem.

Obsługujemy modele tj. HITACHI ZX120-E.

koparka HITACHI ZX 120 części silnika

W razie pytań skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Na stożkowej końcówce bębna mierniczego naniesiona jest podziałka poprzeczna w ten sposób, że obwód końcówki bębna podzielony jest na 50 działek. Skok śruby mikrometrycznej wynosi 0,5 mm. Dlatego podczas pełnego obrotu bębna mierniczego wraz ze śrubą mikrometryczną wrzeciono mikrometru przesuwa się o skok gwintu, tzn. o 0,5 mm. Podczas obrotu bębna mierniczego o 1 działkę podziałki poprzecznej (tzn. o 1/50 pełnego obrotu) wrzeciono przesunie się skok śruby mikrometrycznej 0,5.

Jeżeli końcówki miernicze kowadełka i wrzeciona stykają się ze sobą, to krawędź bębna mierniczego znajduje się na kresce zerowej wzdłużnej podziałki mikrometru, a kreska zerowa podziałki X poprzecznej znajduje się na kresce wskaźnikowej mikrometru. Jeżeli podziałki mikrometru są usytuowane tak, odczytu dokonuje się w następujący sposób: Krawędź bębna mierniczego znajduje się za czternastą kreską milimetrową podziałki wzdłużnej. Kreska połowiąca piętnastą działkę milimetrową jest niewidoczna. Dwudziesta ósma kreska podziałki poprzecznej pokrywa się z kreską wskaźnikową mikrometru. Zatem mikrometr wskazuje wymiar 14 + 0,28 = 14,28 mm.