HITACHI EX 200 części silnika

Mamy do zaoferowania wszystkie części zamienne do silnika ISUZU występującego w koparkach HITACHI EX200. Dostępność większości części silnikowych na miejscu. Wysyłamy części  tego samego dnia kurierem.

Obsługujemy modele tj. HITACHI EX200(LC)-5, HITACHI EX200-3C, HITACHI EX200-5.

koparka HITACHI EX 200 części silnika

W razie pytań skontaktuj się z naszymi konsultantami.

Suport tokarki lub, co częściej bywa, kilka suportów jest umieszczonych na wspólnym łożu z wrzeciennikiem lub oddzielnie. Pierwszy typ tokarki jest dokładniejszy, drugi typ zaś, dzięki wyjęciu fundamencie umożliwia obróbkę przedmiotów o średnicy większej od średnicy tarczy. Napęd suportu jest dokonywany od wrzeciona przez skrzynkę posuwową, wałek posuwowy i skrzynkę suportową lub od wrzeciona przez mimośrodowo osadzony czop.

Ponieważ tokarki te służą najczęściej: do obróbki przedmiotów krótkich, konik jest na ogół zbędny. Spotykane są czasem tokarki tarczowe, wyposażone dodatkowo w konik. Wówczas możliwe jest toczenie przedmiotów o dużych średnicach i znacznych długościach, np. obróbka bębnów. Zaletą tokarek tarczowych jest swobodny dostęp do przedmiotu obrabianego i dogodne usuwanie wiórów, wadą natomiast jest uciążliwe i długotrwałe zamocowywanie i wyważanie ciężkich przedmiotów na pionowej powierzchni tarczy. Ponadto duży ciężar przedmiotu i tarczy i duże siły skrawania powodują wielkie obciążenie łożysk wrzeciona tokarki i odkształcanie tarczy, wskutek czego dokładność obróbki na tokarkach tych jest nieduża. Na skutek tych wad tokarki tarczowe wychodzą z użycia. Zamiast nich stosowane są tokarki karuzelowe.